VRK nariai stebėjo parlamento rinkimus Slovėnijoje

2018-06-08

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai stebėjo birželio 3 d. įvykusius Slovėnijos Nacionalinės asamblėjos rinkimus. Užtikrinant tarptautinį rinkimų stebėjimą Lietuvai atstovavo VRK nariai Jūratė Lebedevienė ir Maksimas Reznikovas.

VRK nariai stebėjo parlamento rinkimus Slovėnijoje

VRK stebėtojus delegavo Slovėnijos Valstybinės rinkimų komisijos kvietimu. Stebėdami rinkimus VRK nariai susitiko ir su kolegomis Slovėnijoje – rinkimų komisijos direktoriumi, komisijos nariais.

Tarptautinis rinkimų stebėjimas – ne tik papildoma rinkimų skaidrumo užtikrinimo priemonė, bet ir galimybė rinkimų organizatoriams dalintis patirtimi ir perimti geriausius jos pavyzdžius. Į Slovėniją vykę VRK nariai visai komisijai pristatys rinkimų organizavimą šioje šalyje.

Rinkimus Slovėnijoje stebėjo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija. Ji jau pristatė išankstinę rinkimų sistemos vertinimo ataskaitą, kuri skelbiama čia. Vėliau ją papildys ir rinkimų dienos ataskaita, parengta pagal birželio 3 d. balsavimo ir rezultatų skaičiavimo stebėjimo rezultatus.

Rinkimuose Slovėnijoje dalyvavo 52,2 proc. rinkėjų. Visi apibendrinti rinkimų rezultatai skelbiami Slovėnijos valstybinės rinkimų komisijos svetainėje čia.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt