Į savivaldybių tarybas galės kandidatuoti asmenys nuo 18 metų

2018-06-18

Seimas priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta atsižvelgti į užsienio valstybių patirtį ir leisti savivaldybės tarybos nariu rinkti nuolatinį šios savivaldybės gyventoją, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų.

Į savivaldybių tarybas galės kandidatuoti asmenys nuo 18 metų

Pagal iki dabar galiojančią tvarką savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų, o savivaldybės tarybos nariu – meru, – Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas šios savivaldybės tarybos nariu.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad pagal mūsų švietimo sistemos ypatybes aštuoniolikamečiai dažnai dar yra moksleiviai ir jų visavertis dalyvavimas savivaldybės tarybos darbe galėtų būti komplikuotas, siūlė kompromisinį variantą – galiojančią 20 metų amžiaus ribą sumažinti iki 19 metų, tačiau Seimas priėmimo metu pritarė iniciatorių siūlymui leisti savivaldybės tarybos nariu rinkti jaunesnius asmenis – nuo 18 metų.

Kaip pažymima aiškinamajame rašte, šiomis pataisomis tikimasi didesnio jaunimo įsitraukimo į savivaldos problemų sprendimo procesus ir pilietinio aktyvumo. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) 2017 m. rudenį pateikė 60-ties šalies savivaldybių tarybų sudėties analizę. Paaiškėjo, jog šiuo metu pareigas einančių savivaldybių tarybų narių, kurie patenka į amžiaus grupę iki 24 m., yra tik vos apie 0,4 proc. Tai reiškia, jog šiuo metu Lietuvoje yra vos šeši tarybų nariai, jaunesni nei 24 m.

Daugiau informacijos apie savivaldybių tarybų narių kaitą galima rasti čia.

Rinkimai į savivaldybių rinkimus numatomi 2019 metų vasario-kovo mėn.

 

Kontaktams: