VRK skelbia keliamų kandidatų į laisvą Seimo nario vietą sąrašą

2018-07-16

Š. m. liepos 13 d. pasibaigus keliamų kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje pareiškinių dokumentų pateikimui, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad iš viso keliami aštuoni kandidatai.

VRK skelbia keliamų kandidatų į laisvą Seimo nario vietą sąrašą

Pareiškinius dokumentus VRK ir apygardos rinkimų komisijai pateikė: Darbo partija (kandidatas Vigilijus Jukna), Lietuvos centro partija (kandidatė Laura Radzevičiūtė), Lietuvos socialdemokratų partija (kandidatas Paulius Visockas), Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (kandidatė Irena Haase), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (kandidatas Haroldas Glauzeris), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (kandidatas Giedrius Surplys), save išsikėlę kandidatai Mindaugas Bastys ir Mindaugas Tarnauskas.

Šiems asmenims išduoti popieriniai vardiniai rinkėjų parašų rinkimo lapai. Zanavykų rinkimų apygardos rinkėjai gali VRK nustatyta tvarka savo parašais paremti ir elektroniniu būdu Rinkėjo puslapyje.

Parašus renka kandidatai arba tai paveda atlikti savo atstovams. Pilietis, remiantis asmens išsikėlimą kandidatu ir neturintis fizinių trūkumų, kurie jam trukdytų įrašyti savo duomenis, turi pats  į rinkėjų parašų rinkimo lapą įrašyti savo pavardę, vardą, paso arba asmens tapatybės kortelės numerį, gimimo datą, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą ir pasirašyti.

Primintina, kad draudžiama papirkinėti išsikėlimą parėmusius rinkėjus, atsilyginti ar žadėti atsilyginti už kandidato išsikėlimo parėmimą, taip pat grasinant reikalauti pasirašyti ar kitaip pažeisti savanoriškumo principą.

Asmenys, išsikėlę kandidatais, partijos iškelti kandidatais, turi grąžinti parašų rinkimo lapus juos išdavusiai rinkimų komisijai ne vėliau kaip iki š. m. rugpjūčio 7 d. Gavusi rinkėjų parašų rinkimo lapus, rinkimų komisija ne daugiau kaip per 10 dienų juos patikrina.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad rinkimuose dalyvaujančius kandidatus VRK turi paskelbti iki š. m. rugpjūčio 17 d. Pažymėtina, kad teisės aktai numato ir pareiškinių dokumentų atšaukimo galimybę. Kandidatas juos gali atšaukti iki š. m. rugpjūčio 19 d.

2018 m. rugsėjo 16 d. vyks nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje Nr. 64.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt