VRK pirmininkė su Šakių rajono meru aptarė rinkimų Zanavykų apygardoje organizavimą

2018-06-28

Ketvirtadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė ir VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė susitiko su Šakių rajono savivaldybės meru Edgaru Pilypaičiu, Kauno rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybių, Zanavykų apygardos rinkimų komisijos atstovais.

VRK pirmininkė su Šakių rajono meru aptarė rinkimų Zanavykų  apygardoje organizavimą

Zanavykų rinkimų apygardoje Nr.64 iš viso yra 40 apylinkių, daugiausia – Šakių rajono savivaldybėje (34), o Vilkaviškio ir Kauno rajonų savivaldybėse – po 3 apylinkes.

Susitikime aptarti nauji rinkimai į LR Seimą vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje, jų organizavimas, tinkamas balsavimo patalpų parinkimas ir pritaikymas rinkėjams su negalia, ankstesnių rinkimų patirtis, kiti klausimai.

Pasitarimo metu VRK atstovės atkreipė dėmesį, kad savivaldybių administracijos rodo atsakingą požiūrį į Seimo nario rinkimus, pozityvų nusiteikimą spręsti organizuojant rinkimus kylančias problemas.

Pagal galiojančius teisės aktus, savivaldybių administracijos turi pareigą parinkti ir laiku suteikti rinkimų komisijoms tinkamai įrengtas patalpas ir komisijų darbui užtikrinti reikalingą įrangą. Neįgaliesiems ir senyvo amžiaus rinkėjams turi būti sudarytos tinkamos sąlygos patekti į balsavimo patalpas bei jose balsuoti. Todėl rekomenduotina, kad balsavimo patalpos būtų įrengiamos valstybės arba savivaldybių institucijų, įstaigų, seniūnijų, bendruomenių bei viešosios paskirties pastatų pirmuosiuose aukštuose.

Rinkimams suteikiamų balsavimo patalpų tinkamumą ir jų įrengimą judėjimo ir (ar) regėjimo negalią turinčių ir senyvo amžiaus rinkėjų poreikiams privalo įvertinti savivaldybių institucijos, atsakingos už viešosios paskirties pastatų pritaikymą specialiesiems poreikiams.

Primename, kad nauji Seimo nario rinkimai Zanavykų rinkimų apygardoje vyks šių metų rugsėjo 16 d. Politinės partijos pareiškinius dokumentus turi teisę pateikti VRK, save išsikėlę kandidatai – apygardos rinkimų komisijai iki šių metų liepos 13 d.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt