VRK: nėra duomenų, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai būtų pasinaudoję gauta parama

2018-07-12

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) liepos 11 d. posėdyje nusprendė pripažinti, kad nėra duomenų, leidžiančių nustatyti, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) būtų tiesiogiai ar netiesiogiai pasinaudoję Valstybingumo ir tradicijos studijų centro gauta parama, skleidę paslėptą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ar Seimo nario Lauryno Kasčiūno politinę reklamą.

VRK: nėra duomenų, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai būtų pasinaudoję gauta parama

2018 m. balandžio 5 d. VRK gavo prašymą „Dėl galimai neteisėtos finansinės paramos TS-LKD veiklai" inicijuoti atitinkamą tyrimą dėl galimai neteisėto politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo. Siekdama nustatyti, ar nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai, VRK darbo grupė ištyrė ikiteisminio tyrimo medžiagą, gautą iš Vilniaus apygardos prokuratūros ir L. Kasčiūno bei Valstybingumo ir tradicijos centro atsakymus į VRK paklausimus.

L. Kasčiūnas ir Valstybingumo ir tradicijos centras nurodė, kad Valstybingumo ir tradicijos centro prašymu iš UAB koncerno „MG Baltic" buvo gauta vienkartinė 5 000 eurų parama, kurios didžioji dalis buvo panaudota žurnalo „Tribūna" spausdinimo išlaidoms padengti.

Įvertinus Valstybingumo ir tradicijos centro 2016 metais leistus žurnalo „Tribūna" numerius, nenustatyta, kad juose būtų skelbiama politinė reklama.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt