Serialo „Naisių vasara" atskiri epizodai buvo pripažinti politine reklama

2018-07-17

Š. m. liepos 17 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) darbo grupė, sudaryta š. m. vasario 22 d. VRK posėdyje, pristatė išvadą dėl serialo „Naisių vasara" (serialas).

Serialo „Naisių vasara

Darbo grupė, atlikusi didelės apimties tyrimą, pateikė savo vertinimą dėl serialo 5-ojo (rodyto 2014 m.), 6-ojo (rodyto 2015 m.) ir 7-ojo (rodyto 2016 m.) sezonų, nes jie buvo rodyti laikotarpiu, kuriuo įvykusių visuotinių rinkimų metu išrinktų asmenų įgaliojimai dar nėra pasibaigę ir skirstant valstybės biudžeto asignavimus politinėms partijoms skaičiuojami rinkėjų balsai, paduoti šiuose rinkimuose.  

Darbo grupė išvadoje siūlė pripažinti atskirus serialo epizodus paslėpta politine reklama, tačiau, nepaisant atskirų serialo epizodų, laikytinų politine reklama, visas serialas, darbo grupės nuomone, negali būti pripažintas politine reklama.

Trys VRK nariai – J. Lebedevienė, pasiūlyta į VRK Lietuvos socialdemokratų partijos, M. Reznikovas, pasiūlytas į VRK Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, V. Semeška, pasiūlytas į VRK Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – VRK posėdžio metu pateikė atskirąją nuomonę, kuria buvo siūloma visą serialą pripažinti politine reklama. Įvykus balsavimui dėl darbo grupės siūlymų, atskirąją nuomonę pateikę VRK nariai savo siūlymus atsiėmė.

VRK balsų dauguma pripažino, kad serialo penktojo sezono (2014 m.) 1–13 ir 78–85 serijų (iš viso 21 serijoje) pabaigoje rodyti maždaug 5 sekundžių intarpai su R. Karbauskiu, kuris kviečia aplankyti Naisius, yra R. Karbauskio politinė reklama. VRK pripažino, jog penktojo sezono (rodyto 2014 m.) 21–oje serijoje rodytas epizodas, kuriame rodomas laikraštis ,,Už žemę ir žmogų" bei 39–oje serijoje rodytas epizodas, kuriame Pijus, kalbėdamas bendruomenės vardu, uždraudė arbatinėje prekiauti alkoholiu ir šeštojo sezono (rodyto 2015 m.) 76–79 – ose serijose rodyti epizodai, kurių rodymo metu fone matomas ,,Žalias valstiečio kalendorius" yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) politinė reklama.

Nutarta perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai tarp UAB „Agrokoncernas" ir UAB „VIDEOMETRA" sudarytas televizijos serialo rėmimo sutartis su prašymu ištirti, ar nebuvo pažeistas Labdaros ir paramos įstatymas, kadangi seriale skleista LVŽS ir R. Karbauskio politinė reklama, o paramos davėjas UAB „Agrokoncernas" yra susijęs su R. Karbauskiu.

VRK pavedė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriui nustatyti pripažintos politinės reklamos kainą politinės reklamos įkainiais, kuriuos nustačius bus vertinama, ar buvo viršytas bendras LVŽS (kandidatų sąrašų, kandidatų, iškeltų vienmandatėse rinkimų apygardose) limitas ir sprendžiama, ar buvo padarytas šiurkštus Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimas.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt