Referendumo iniciatoriai agituos per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją

2016-05-19

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) š.m. gegužės 18 d. priėmė sprendimą „Dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų, skirtų privalomojo referendumo „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 straipsnio pakeitimo" agitacijai, rengimo taisyklių patvirtinimo" (Taisyklės) Nr. Sp-56.

Referendumo iniciatoriai agituos per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją

VRK primena, kad privalomojo referendumo, dėl Konstitucijos 9 straipsnio pakeitimo, iniciatoriai iki š. m. liepos 14 d. (per tris mėnesius) privalo surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų, dėl reikalavimo paskelbti referendumą. Remiantis Referendumo įstatymo 17 straipsniu, referendumo iniciatoriams suteikiama teisė nemokamai dalyvauti specialiosiose Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidose ir agituoti dėl referendumu siūlomo sprendimo priėmimo.

Specialiosios laidos, skirtos referendumo agitacijai bus transliuojamos per LRT televiziją š.m. gegužės 30 d. nuo 21.30 val. iki 22.30 val. ir per LRT radiją š.m. birželio 7 dieną nuo 11.00 val. iki 12.00 val.

Specialiųjų laidų dalyvius, palaikančius referendumu siūlomą sprendimą, VRK siūlo referendumo iniciatyvinė grupė. Asmenys, norintys dalyvauti specialiosiose laidose ir agituoti prieš referendumu siūlomo sprendimo priėmimą, apie savo pageidavimą dalyvauti specialiosiose laidose, VRK turi pranešti raštu. Su Taisyklėmis galite susipažinti ČIA.