„Rinkėjo puslapio" portale partijų atstovai jau gali pildyti elektroninius dokumentus

2016-06-09

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad šiuo metu „Rinkėjo puslapio" portale, https://www.rinkejopuslapis.lt, partijų įgalioti asmenys jau gali pildyti šiuos el. dokumentus: Teikimas į apygardų rinkimų komisijas (dokumentas teikiamas VRK iki š.m. liepos 1 d.); Teikimas į apylinkių rinkimų komisijas (dokumentas teikiamas apygardos rinkimų komisijoms iki š.m. rugpjūčio 22 d.); Stebėtojų sąrašus.

„Rinkėjo puslapio

Seimo rinkimų įstatyme yra numatyta, kad partijos, kandidatus į rinkimų komisijas, gali siūlyti iki tam tikro termino. Todėl partija, į apygardų, ar partijų atstovai savivaldybėje, į apylinkių komisijas, elektroninį dokumentą sistemoje gali pateikti tik vieną kartą. Todėl, prašome, pildant sąrašus, duomenis pateikti tik tada, kai turėsite užbaigtą sąrašą. Iki sąrašo patvirtinimo elektroninėje sistemoje, sąrašo papildymas ir/ar pakeitimas leidžiamas neribotą skaičių kartų. Pateiktas elektroninis dokumentas galės būti tikslinamas, tik jei jis nebus patvirtintas VRK. Atsiradus pakeitimams, po VRK patvirtinimo, papildomi duomenys turės būti teikiami popieriniu būdu. Tie patys reikalavimai galios ir teikimams į apylinkių rinkimų komisijas. Tuo tarpu, Stebėtojų sąrašų teikimui šie apribojimai Įstatymu netaikomi, kaip netaikomi ir sistemoje.

Mokomoji medžiaga ir visa reikiama informacija skelbiama ČIA.

VRK primena, kad 2015 m. birželio mėnesį startavusiame „Rinkėjo puslapio" portale, rinkėjams, kandidatams, rinkimų komisijos nariams, teikiamos elektroninės paslaugos prieinamos viename elektroninės erdvės lange. Interneto svetainėje viešą informaciją gali matyti visi svetainėje apsilankę naudotojai, o savo asmens tapatybę patvirtinusiam naudotojui (rinkėjui, kandidatui, rinkimų komisijos nariui) pateikiama personalizuota informacija.

VRK skiria didelį dėmesį rinkimų paslaugų prieinamumui, suteikiant galimybę rinkėjams, kandidatams ir rinkimų komisijoms bendrauti tarpusavyje, ir kviečia visus suinteresuotus asmenis teikti savo pasiūlymus bei pastebėjimus el. paštu: info@vrk.lt.