Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu draudžiama ir referendumo agitacija

2014-05-23

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) svarstė pasiūlymą pakartotinių Lietuvos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų metu platinti agitacinę medžiagą, kviečiančią birželio 29 d. dalyvauti referendume.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu draudžiama ir referendumo agitacija

Lietuvos Respublikos Prezidento įstatymo 49 str. 1 d., Lietuvos Respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo 56 str. 1 d. nustato, kad rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu taip pat draudžiama agitacija dėl referendumo tokiomis pačiomis sąlygomis kaip rinkimų agitacija. Todėl referendumo agitacinė medžiaga negali būti platinama. 

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 207-2 straipsnį, rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas likus 30 valandų iki Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimų, rinkimų į Europos Parlamentą ar referendumo pradžios, taip pat rinkimų, referendumo dieną užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų, o rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams arba kitiems pareigūnams, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams – nuo vieno tūkstančio iki keturių tūkstančių litų.