Rinkimų žemėlapiai sulaukė beveik 10 mln. užklausų

2014-06-15

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) su UAB „Hnit-Baltic" atstovais aptarė kartu parengtų rinkimų rezultatų interaktyvių žemėlapių sistemą, kuri veikė Prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą metu. Ja galima naudotis ir dabar.

Rinkimų žemėlapiai sulaukė beveik 10 mln. užklausų

Rinkimų žemėlapiai adresu http://vrk.maps.arcgis.com/.

Rinkimų metu, iš karto po jų ir dabar apsilankius VRK svetainėje galima rasti ką tik įvykusių rinkimų rezultatus, istorinius rinkimų rezultatus ir aktyvumą, rinkimų „karščio" , kai kurių kandidatų rinkimų rezultatų pokyčių žemėlapius. Šie interneto žemėlapiai – tai greitas ir vizualiai patrauklus būdas visuomenei susipažinti su rinkimų eiga, prisiminti buvusių rinkimų rezultatus, o žurnalistams, apžvalgininkams, partijų atstovams – galimybė atlikti palyginimus, analizę, patikrinti savo įžvalgas ar jos atitinka žemėlapiuose pateiktus duomenis, įsikėlus papildomą statistinę, demografinę informaciją, dar giliau išnagrinėti vienokių ar kitokių rinkimų rezultatų priežastis.

Rinkimų žemėlapius galima įsikelti į įvairių leidinių svetaines ar asmeninius tinklapius, dalintis su visais besidominčiais. Rinkimų metu žemėlapiais naudojosi daugelis žiniasklaidos portalų, televizijos, žemėlapiai švietė ir pokalbių partijų štabuose metu. Po rinkimų, atlikus analizę, paaiškėjo, kad daugiausia lankytojų žemėlapiais domėjosi rinkimų dieną nuo 20 iki 23, o kitą rytą nuo 8 iki 11 valandos. Šiuo aktyviausiu laikotarpiu visi žemėlapiai sulaukė beveik 10 mln. užklausų. Beveik 26 proc. besidominčiųjų buvo iš mobiliųjų įrenginių. Tai rodo, kaip svarbu, kad aktuali rinkimų informacija būtų pasiekiama bet kur ir visomis priemonėmis.

Aptarę praėjusių rinkimų rezultatų atvaizdavimą žemėlapiuose, VRK ir žemėlapių kūrėjai tarėsi dėl būsimų darbų. Svarstoma galimybė žemėlapiuose pateikti tikslias rinkimų apylinkių balsavimo būstinių koordinates, skelbti konkursą moksleiviams ir studentams, kurie, pasinaudoję žemėlapių duomenimis, atliktų tyrimus ir parašytų studijas ar diplominius darbus.

Planuojama, kad žemėlapiuose bus galima matyti ir 2015 m. pradžioje vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų, taip pat, jeigu vyks, tiesioginių merų rinkimų rezultatus.