Referendumo agitacijos draudimas nuo 2014-06-28 01:00

2014-06-27

Nuo 2014-06-28 1 val. iki 2014-06-29 20 val. yra draudžiama referendumo agitacija.

Referendumo agitacijos draudimas nuo 2014-06-28 01:00

Referendumo agitacija – per referendumo agitacijos kampanijos etapą politinei reklamai skleisti skirta veikla, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant referendume.

Referendumo agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki balsavimo referendume pradžios ir balsavimo dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki balsavimo pradžios. Referendumo agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių referendumo agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Informacija apie vykstantį referendumą, jo svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti referendume piliečių skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti referendume, balsuoti už arba prieš referendumui teikiamo sprendimo priėmimą, referendumo agitacija nelaikoma. Agitacija nebūtų laikomas informacinis pranešimas, kuris parašytas dalykiniu stiliumi be meninės raiškos priemonių ir literatūrinių elementų ir kuriame būtų tik būtina informacija apie referendumą: referendumo tema, vieta, laikas. Referendumo iniciatorių kvietimas ateiti į referendumą ar pranešime vartojant išsireiškimus, kurių paskirtis yra ne informuoti, o rinkėjams sukelti atitinkamus jausmus, pranešimas būtų laikomas agitaciniu.

Referendumo agitacijos draudimo laikotarpiu jokiomis priemonėmis negali būti platinama politinė reklama (spauda, radijas, televizija, internetas, plakatai, lankstukai, transporto priemonės).

Už referendumo agitacijos draudimo pažeidimą nuo 2014-06-28 1 val. iki 2014-06-29 20 val. yra numatyta administracinė atsakomybė.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 207-2 straipsnį, rinkimų ar referendumo agitacijos draudimo pažeidimas likus 30 valandų iki Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimų, rinkimų į Europos Parlamentą ar referendumo pradžios, taip pat rinkimų, referendumo dieną užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų, o rinkimų komisijų ar referendumo komisijų nariams arba kitiems pareigūnams, taip pat rinkimų ar referendumo stebėtojams – nuo vieno tūkstančio iki keturių tūkstančių litų.