Registruoti pirmieji 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos dalyviai

2014-10-09

Artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatus ar kandidatų sąrašus galės kelti politinės partijos, rinkimų komitetai. Taip pat galima išsikelti kandidatu į tarybos narius – merus.

Registruoti pirmieji 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos dalyviai

Kelti kandidatus, kandidatų sąrašus ar keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registracija vyksta nuo spalio 1 d. iki gruodžio 6 d.

VRK užregistravo pirmuosius savarankiškus politinės kampanijos dalyvius: vieną politinę partiją bei 4 jos keliamus kandidatų sąrašus ir pretendentą į kandidatus (asmenį, kuris numato keltis kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus).

Primename, kad tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais registruoti ir VRK interneto tinklalapyje kaip savarankiški politinės kampanijos dalyviai paskelbti asmenys (partijos, rinkimų komitetai, kandidatai į merus) gali priimti aukas, įgyti turtines prievoles dėl išlaidų politinei kampanijai, visos išlaidos, skirtos politinei kampanijai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš politinės kampanijos sąskaitoje esančių lėšų. Taigi neužsiregistravus politinės kampanijos dalyviu negalima skleisti politinės reklamos, sudaryti sutarčių dėl politinės kampanijos išlaidų bei nebus galima teikti pareiškinių dokumentų kandidato ar kandidatų sąrašo registravimui.

Politinės kampanijos dalyvių sąrašas skelbiamas VRK interneto svetainėje adresu: http://www.2013.vrk.lt/rinkimai/440_lt/PolitiniuKampanijuFinansavimas/.

Plačiau apie politinės kampanijos dalyvių registravimą: http://www.vrk.lt/pkd-registravimas-2015sav.