VRK užsiregistravo jau 126 savarankiški politinės kampanijos dalyviai

2014-11-10

Likus mažiau kaip mėnesiui iki termino, kai galima užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu, pabaigos, Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) artėjantiems savivaldos rinkimams jau užsiregistravo 18 politinių partijų.

VRK užsiregistravo jau 126 savarankiški politinės kampanijos dalyviai

Pagal partijų teikimus VRK taip pat užregistruotas 94 kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašas ir trys politinių partijų iškelti kandidatai į savivaldybės tarybos narius – merus.

Daugiausia politinės kampanijos dalyvių užregistravusių partijų trejetuką sudaro Lietuvos socialdemokratų partija – 33 (partija ir 32 kandidatų sąrašai), Darbo partija – 31 (partija, 28 kandidatų sąrašai ir du kandidatai į merus) ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 28 (partija ir 27 sąrašai).

Iki lapkričio 10 dienos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravo devyni visuomeniniai rinkimų komitetai bei du asmenys, numatantys keltis kandidatais į savivaldybės tarybos narius – merus.

Užsiregistravęs VRK politinės kampanijos dalyvis turi teisę gauti aukas į politinės kampanijos  sąskaitą. Šiuo metu tokiose sąskaitose partijos lėšos sudaro apie 185 tūkst. litų, fizinių asmenų aukos – per 11 tūkst. litų, mažos (iki 40 litų) fizinių asmenų aukos – 320 litų.

Kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti politinės partijos ir rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus, jų sąrašus ar pačiam keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Tokių dalyvių registracija, prasidėjusi spalio 1 d., baigsis gruodžio 6 d.

Tuo tarpu kartu su savivaldos rinkimais vyksiantiems naujiems rinkimams į Seimą iki šiol yra užsiregistravusi tik viena politinė partija.