VRK lapkričio 4 d. posėdis: gruodžio 2 d. Vilniuje prisieks savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai

2014-11-06

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) lapkričio 4 dienos posėdyje aptarti aktualūs 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų bei naujų rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje klausimai.

VRK lapkričio 4 d. posėdis: gruodžio 2 d. Vilniuje prisieks  savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai

Vadovaudamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, VRK savo sprendimu patvirtino, kad Alytaus ir Zarasų rajonų savivaldybių tarybų narių Juozo Lazicko (jam mirus) ir Alvydo Kavaliausko (atsistatydinus savo noru) įgaliojimai nuo lapkričio 6 d. nutrūksta prieš terminą. Šių savivaldybių tarybų narių mandatai pripažinti Povilui Dzenkui ir Algimantui Cibulskiui.

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Balsavimo patalpos įrengimo tvarkos, Rinkimų stebėtojų pažymėjimų išrašymo, išdavimo, panaudojimo ir netekimo tvarkos, Kandidatų sąrašo arba asmens iškėlimo ar išsikėlimo kandidatu parėmimo elektroniniu būdu tvarkos, Balsavusių rinkėjų aktyvumo, balsų skaičiavimo duomenų teikimo į Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinę sistemą tvarkos aprašus.

Balsavimo patalpos įrengimo tvarka buvo papildyta reikalavimu balsavimo kabinoje pakabinti VRK išleistą plakatą, raginantį laikytis slapto balsavimo principų ir draudžiantį fotografuoti rinkimų biuletenio pildymą.

Numatyta, kad savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai rašytinius pasižadėjimus duos gruodžio 2 d.

VRK taip pat pritarė tvarkų, reglamentuojančių politinės kampanijos finansavimo apskaitą ir ataskaitą, politinės kampanijos dalyvių registravimą, pakeitimams, patvirtino kai kurių dokumentų formas 2015 m. kovo 1 d. vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams bei naujiems rinkimams į Seimą vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje.

Lapkričio 4 dieną vykusiame VRK posėdyje pirmąkart dalyvavo naujas jos narys, prieš porą savaičių Seime priesaiką davęs Donatas Laurinavičius. Partijos „Tvarka ir teisingumas" į VRK deleguotas D. Laurinavičius pakeitė Danutę Markeliūnienę, atsistatydinusią dėl asmeninių motyvų. Neseniai iš VRK pasitraukus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-KD) atstovui Valdui Benkunskui, dabar joje yra 15 narių. Laukiama, kad TS-KD pasiūlius, Seime bus paskirtas naujas VRK narys.

VRK posėdyje stebėtojo teisėmis dalyvavo pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės" atstovė Neringa Kuolalytė. Prieš keletą dienų „Baltųjų pirštinių" komanda su Vyriausiosios rinkimų komisijos nariais ir darbuotojais diskutavo klausimais, susijusiais su artėjančiais savivaldybių tarybų rinkimais.