Apie kandidatus į merus rinkėjus informuos speciali interneto svetainė

2014-11-05

Siekdama skatinti rinkėjų aktyvumą 2015 metų savivaldos rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) lapkričio 5 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viešąja įstaiga „Mūsų Baltija".

Šiam projektui lapkričio 4 d. posėdyje pritarė VRK.

VRK ir „Mūsų Baltija" drauge įgyvendins projektą „Renku merą", kuriam ši viešoji įstaiga sukurs specialią interneto svetainę www.renkumera.lt. Savo ruožtu, VRK jai teiks viešai skelbiamą informaciją – kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus biografijas, nuotraukas, rinkimų programas, taip pat duomenis apie ankstesnius savivaldybių tarybų rinkimus, o po rinkimų pateiks ir leis naudoti duomenis apie balsavimo rezultatus ir rinkėjų aktyvumą.

„Mūsų Baltija" įsipareigojo veikti neatlygintinai, nešališkai, nevykdyti agitacijos už jokius kandidatus ar jų sąrašus.

Nuo šio trečiadienio įsigaliojusią bendradarbiavimo sutartį pasirašė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir VšĮ „Mūsų Baltija" direktorius Jonas Stankus.

„Šiuo metu kuriame unikalią rinkiminės programos vizualizavimo sistemą, – sakė J. Stankus. – Ne paslaptis, kad šiais laikais visuomenėje vyrauja tendencija informaciją priimti per vaizdinę medžiagą. Šis mūsų projektas būtent tai ir įgyvendina – suteikia galimybę rinkėjams išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse ir kompiuteriuose surasti vizualizuotas kandidatų rinkimines programas."

Šis su „Mūsų Baltija" pradėtas įgyvendinti projektas nėra vienintelis. Per Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus su VšĮ „Europos namai" VRK realizavo projektą „Žinau, ką renku", su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba – organizavo kampaniją „Man ne dzin" ir parėmė kitus projektus. Planuojama, kad šie ir kiti projektai bus pratęsti ir 2015 metų savivaldos rinkimuose.