VRK primena: registravimo terminas baigsis šeštadienį

2014-12-04

Šį šeštadienį, gruodžio 6-ąją, baigsis terminas užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Likus vos trims dienoms, iš 243-jų Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) užsiregistravusių kampanijos dalyvių yra tiktai 36 visuomeniniai rinkimų komitetai.

VRK primena: registravimo terminas baigsis šeštadienį

VRK užsiregistravę rinkimų komitetai (šiuo metu – 44), ketinantys artėjančiuose savivaldos rinkimuose kelti kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašus, taip pat turi užsiregistruoti ir savarankiškais politinės kampanijos dalyviais.

Kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti politinės partijos ir rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus, jų sąrašus ar pačiam keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Tokių dalyvių registracija, prasidėjusi spalio 1 d., baigsis gruodžio 6 d. (šeštadienį).

Šeštadienis bus paskutinė diena, kai rinkimų komitetai dar galės registruotis savarankiškais politinės kampanijos dalyviais.

Šeštadienis bus pirmoji diena, kai politinių partijų atstovai galės pradėti teikti pareiškinius dokumentus.

Tą dieną VRK dirbs nuo 10 iki 15 val.

Rinkimų komitetai ir į merus išsikeliantys asmenys nuo gruodžio 6-osios galės kreiptis į savivaldybių rinkimų komisijas ir pateikti kandidatų sąrašus bei kandidatų pareiškinius dokumentus. Kiek vėliau prie jų prisijungs ir politinės partijos – kai tik VRK užregistruos partijų pareiškinius dokumentus.