Antradienį Vilniuje prisieks savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai

2014-11-28

Gruodžio 2 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengia savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkų, administracijų direktorių teiktų komisijų narių ir komisijų būsimųjų informatikų pasitarimą.

Antradienį Vilniuje prisieks savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai

Lietuvos Respublikos Seimo III rūmų konferencijų salėje vyksiančiame renginyje rašytinius pasižadėjimus duos rinkimų komisijų pirmininkai, kuriuos VRK patvirtino lapkričio 25 d. Komisijų vadovai su VRK sudarys sutartis dėl biudžeto lėšų rinkimams savivaldybėje organizuoti naudojimo.

Pasitarime bus pristatyti rinkimų komisijų uždaviniai, aptariamos savivaldybių tarybų rinkimų pokyčiai. Kadangi bus supažindinama su kompiuterinėmis programomis, dalyvauti renginyje kviečiami ir informatikai, kurie dirbs savivaldybių tarybų rinkimuose.

Pasitarimo dalyviai sužinos, kaip tikrinti parašų rinkimo lapus, kokie pakeitimai ir naujovės rinkėjų sąrašų duomenų tvarkymo programose, kaip internete galima paremti kandidatus , publikuoti informaciją apie surinktų parašų skaičių ir kandidatų sąrašus (programa AIKIS). Taip pat bus išsamiai paaiškinta, kaip pildyti ir pateikti pareiškinius dokumentus, juos priimti ir tvirtinti savivaldybės rinkimų komisijoje, kokie pakeitimai įvyko rinkėjų sąrašų duomenų tvarkymo programose.

Pasitarimas vyks Seimo III rūmuose, Konferencijų salėje (įėjimas per Seimo III rūmus). Pradžia – 11 val., dalyviai registruojami nuo 10 val. iki 10.50 val.

Gruodžio 6 d. savivaldybių rinkimų komisijos pradės priiminėti partijų, rinkimų komitetų ir asmenų, savarankiškai iškėlusių save į savivaldybės tarybos narius – merus, pareiškinius dokumentus.