90 dienų iki savivaldos rinkimų: užsiregistravo 218 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių

2014-12-01

2015 m. kovo 1 d. vyksiantiems savivaldos rinkimams iki gruodžio 1-osios užsiregistravo 20 politinių partijų. Kitos tai dar galės padaryti šią, paskutinę, savaitę, kuri liko iki termino užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu pabaigos.

90 dienų iki savivaldos rinkimų: užsiregistravo 218 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių

Pagal partijų teikimus Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) taip pat užregistruoti 166 kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašai ir penki politinių partijų iškelti kandidatai į savivaldybės tarybos narius – merus.

Tarp daugiausia savarankiškų politinės kampanijos dalyvių užregistravusių partijų – Lietuvos socialdemokratų partija (60 kandidatų sąrašai), Darbo partija (53 sąrašai ir keturi kandidatai į merus), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (29 sąrašai) ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (23 sąrašai ir vienas kandidatas į merus).

Iki gruodžio 1 dienos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravo dvidešimt visuomeninių rinkimų komitetų bei septyni asmenys, numatantys savarankiškai išsikelti kandidatais į savivaldybės tarybos narius – merus.

Kartu su savivaldos rinkimais vyksiantiems naujiems rinkimams į Seimą Žirmūnų rinkimų apygardoje kol kas užsiregistravo keturios politinės partijos, iš kurių viena iškėlė savo kandidatą, taip pat vienas save iškėlęs asmuo. Politinės kampanijos dalyvių registravimas Seimo rinkimuose vyks iki gruodžio 26 d.

Užsiregistravęs politinės kampanijos dalyvis turi teisę rinkti aukas. Šiuo metu politinės kampanijos sąskaitose partijų lėšos sudaro per 725 tūkst. litų, fizinių asmenų aukos – beveik 30 tūkst. litų, mažos (iki 40 litų) fizinių asmenų aukos – 760 litų, kandidatų lėšos – apie 3,5 tūkst. litų.

Kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti politinės partijos ir rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus, jų sąrašus ar pačiam keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Tokių dalyvių registracija, prasidėjusi spalio 1 d., baigsis gruodžio 6 d. (šeštadienį) – tą dieną VRK dirbs.

Nuo gruodžio 6 d. VRK iš politinių partijų pradės priimti pareiškinius dokumentus (sąrašus savivaldybių, kuriose partijos kels kandidatų sąrašus ir/ar kandidatus į merus).

Visuomeniniai rinkimų komitetai ir į merus išsikeliantys asmenys nuo tos dienos galės kreiptis į savivaldybių rinkimų komisijas ir pateikti kandidatų sąrašus bei kandidatų pareiškinius dokumentus. Kiek vėliau prie jų prisijungs ir politinės partijos – kai tik VRK užregistruos partijų pareiškinius dokumentus.

Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai bus užregistruoti tik po to, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo. Reikalingų surinkti rinkėjų parašų skaičių rasite čia, VRK sprendimo priede 3. Užregistruoti kandidatai ir jų sąrašai bus paskelbti iki 2015 m. sausio 30 d.