VRK ir „Europos namai" įgyvendins projektą „Žinau, ką renku"

2014-11-27

Siekdama skatinti rinkėjų aktyvumą 2015 metų savivaldos rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) lapkričio 27 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viešąja įstaiga „Europos namai".

VRK ir „Europos namai" drauge įgyvendins projektą „Žinau, ką renku", kuriam ši viešoji įstaiga sukurs politikos stebėsenos interneto svetainę www.zinaukarenku.lt. Savo ruožtu, VRK jai pateiks rinkimams viešinti skirtą informaciją – kandidatų į savivaldybių tarybas ir mero postus narių biografijas, nuotraukas, turimas rinkimų programas, o po rinkimų dienos pateiks ir leis naudoti duomenis apie balsavimo rezultatus ir rinkėjų aktyvumą.

„Europos namai" projektui „Žinau, ką renku" iš VRK taip pat gaus sutartą kiekį informacinių plakatų, atvirlaiškių ir lipdukų. Informuodama apie rinkimus, viešoji įstaiga šiuos spaudinius neatlygintinai platins rinkėjams iki savivaldos rinkimų bei jiems vykstant.

„Europos namai" įsipareigojo veikti neatlygintinai, nešališkai, nevykdyti agitacijos už jokias politines partijas, kandidatus ar jų sąrašus.

Nuo šio ketvirtadienio įsigaliojusią bendradarbiavimo sutartį pasirašė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir VšĮ „Europos namai" direktorė Judita Akromienė.

„Su Vyriausiąja rinkimų komisija bendradarbiausime jau antrą kartą, – sakė J. Akromienė. – Per Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus įsitikinome, kad galime, sugebame ir esame naudingi".

Pasak „Europos namų" vadovės, projektu „Žinau, ką renku" siekiama, kad jaunimas rinkimuose dalyvautų sąmoningai, kad žinotų, ką renka, kad apsispręstų savarankiškai, nesivadovautų vien tėvų ar vyresnių draugų patirtimi ir nuomone. „Norime skatinti jaunų žmonių aktyvumą, jų tiesioginį bendravimą su politikais, – sakė J. Akromienė. – Tam, kad pastarieji jaustų savo atsakomybę prieš jaunuosius rinkėjus. O stebėseną tęsime ir pasibaigus rinkimams, iki naujų rinkimų".

Su „Europos namais" pradėtas įgyvendinti projektas nėra vienintelis. Lapkričio pradžioje VRK pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Mūsų Baltija", per Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, be projekto „Žinau, ką renku", su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba organizavo kampaniją „Man ne dzin" ir parėmė kitus projektus. Planuojama, kad šie ir kiti projektai bus pratęsti ir 2015 metų savivaldos rinkimuose.