VRK užregistravo 17-os partijų pareiškinius dokumentus kelti 400 kandidatų sąrašų

2014-12-11

Dalyvauti 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo 17 politinių partijų, kurios iš viso kels 400 kandidatų sąrašų.

VRK užregistravo 17-os partijų pareiškinius dokumentus kelti 400 kandidatų sąrašų

Iš 24 politinių partijų, užsiregistravusių politinės kampanijos dalyviais, pareiškinius dokumentus VRK pateikė 17. Gruodžio 9 d. VRK posėdyje jos buvo įregistruotos savivaldybių tarybų rinkimuose.

Visose Lietuvos savivaldybėse kandidatų sąrašus kels Liberalų sąjūdis, Socialdemokratų partija ir Tėvynė sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, 58-iose – Darbo partija ir partija Tvarka ir teisingumas, 49-iose – Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 29-iose – Laisvės sąjunga (liberalai). Dešimt kitų partijų į tarybų narių mandatus pretenduos nuo vienos iki šešių savivaldybių.

Savarankiškais politinės kampanijos dalyviais VRK užsiregistravo, o tai galima buvo padaryti iki gruodžio 6 d., 24 politinės partijos, taip pat 58 visuomeniniai rinkimų komitetai. Nuo gruodžio 6 d. partijos pradėjo teikti pareiškinius dokumentus – sąrašus savivaldybių, kuriose bus keliami kandidatų sąrašai (nariai ir/ar merai); partijos atstovo toje savivaldybėje kontaktus; sumokėto užstato patvirtinimo dokumentus. Iki šio ketvirtadienio dokumentus VRK pateikė 17 partijų. Kitos tai dar galės padaryti ar sąrašus papildyti iki gruodžio 26 d., iki baigsis įstatymu numatytas terminas VRK teikti pareiškinius dokumentus. Savivaldybių rinkimų komisijoms kandidatų sąrašai ir kandidatų pareiškiniai dokumentai turės būti pateikti iki 2015 m. sausio 15 d.

Posėdyje buvo aptarti ir kiti 2015 m. kovo 1 d. vyksiančių savivaldos rinkimų klausimai.

Vadovaudamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, VRK savo sprendimu patvirtino, kad gruodžio 3 d. Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui Tadui Čakui atsistatydinus savo noru, o po jo sąraše esančiam Rimantui Raščiui atsisakius užimti pareigas, šios savivaldybės tarybos nario mandatas pripažįstamas Darbo partijos atstovui Arūnui Valūnui.

VRK taip pat pripažino Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narės Ingridos Venciuvienės įgaliojimus nutrūkus prieš terminą. Tai padaryta, prieš mėnesį gavus Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos teikimą, kuriuo konstatuojama, kad I. Venciuvienė be pateisinamos priežasties praleido iš eilės septynis savivaldybė tarybos posėdžius. Vilniuje, vienoje ministerijoje, dirbanti tarybos narė į Etikos komisijos posėdį neatvyko. Nepasirodė ji ir keliuose VRK posėdžiuose, į kuriuos buvo kviesta.

Antradienį vykusiame posėdyje VRK pakeitė ir papildė Alytaus miesto ir rajono savivaldybių, Kazlų Rūdos savivaldybės, Kelmės, Širvintų ir Ukmergė rajonų bei Visagino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtį.