Projektas „Skaidri politika" skatins savivaldybių tarybų ir merų rinkėjus

2014-12-17

Siekdama, kad rinkėjai kuo aktyviau dalyvautų 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gruodžio 17 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viešąja įstaiga „Skaidri politika".

VRK ir „Skaidri politika" kartu įgyvendins projektą „Skaidri politika", kuriam ši viešoji įstaiga neatlygintinai sukurs virtualią politikos stebėsenos interneto svetainę. Savo ruožtu, VRK jai pateiks turimą informaciją, skirtą rinkimams viešinti ir populiarinti – kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus biografijas, nuotraukas, rinkimų programas, taip pat su dabartiniais tarybų nariais ir merais susijusia informacija.

Po rinkimų dienos VRK viešajai įstaigai pateiks ir leis naudoti balsavimo rezultatų ir rinkėjų aktyvumo duomenis.

Viešoji įstaiga pasižadėjo žinias apie projektą ir rinkimus viešinti savo kanalais bei suteikti galimybę visiems kandidatams informaciją apie save ir savo veiklą neatlygintinai skelbti interneto svetainėje www.skaidripolitika.org

„Skaidri politika" įsipareigojo veikti neatlygintinai, nešališkai, nevykdyti agitacijos už jokias politines partijas, kandidatus ar jų sąrašus.

Nuo šio trečiadienio įsigaliojusią bendradarbiavimo sutartį pasirašė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir VšĮ „Skaidri politika" direktorė Zita Radvilienė.

Pripažinęs, kad šis projektas – kiek rizikingas, projekto vadovas Gintaras Radvila sakė neabejojantis jo pilietine nauda. Panašios interneto svetainės veikia įvairiose Europos šalyse. Tarkim, Liuksemburgo politikai tokiu būdu per visą savo kadenciją turi galimybę tiesiogiai bendrauti su savo rinkėjais, juos išrinkusios bendruomenės atstovais.  

Pasak G. Radvilos, vykdant projektą „Skaidri politika" bus pasitelkti ir politologai, o savivaldos politikai galės pasitelkti ir savo komandą – specialistus, kurie bus įvardyti ir padės atsakyti į rinkėjams rūpimus klausimus. „Tikimės, kad prie mūsų projekto prijungs ir kai kurie regioniniai laikraščiai ir žurnalai", – sakė šio projekto vadovas. – Skleisdami žinias, kaip veikia savivalda, turime vilties sumažinti prarają tarp valdžios ir žmonių".

Vykdant projektą „Skaidri politika" VRK turės galimybę, artėjant savivaldos rinkimų datai, reikalingą informaciją publikuoti didelio tiražo savaitraštyje „Savaitė".

Su VšĮ „Skaidri politika" pradėtas įgyvendinti projektas – ne vienintelis. Lapkritį VRK pasirašė bendradarbiavimo sutarti su viešosiomis įstaigomis „Mūsų Baltija" ir „Europos namai", per Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, be projekto „Žinau, ką renku", su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba organizavo kampaniją „Man ne dzin" ir parėmė kitus projektus. Planuojama, kad šie ir kiti projektai bus pratęsti ir 2015 metų savivaldos rinkimuose.