Pareiškinius dokumentus šeštadienį VRK pateikė aštuonios politinės partijos

2014-12-06

Nuo šeštadienio, gruodžio 6-osios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo iš politinių partijų priiminėti pareiškinius dokumentus. Pirmąją šio rinkimų etapo dieną sulaukta aštuonių politinių partijų atstovų.

Pareiškinius dokumentus šeštadienį VRK pateikė aštuonios politinės partijos

Iki 15 val. buvo laukiama politinių partijų atstovų su pateikti reikalingais pareiškiniais dokumentais – prašymais dalyvauti rinkimuose; sąrašais savivaldybių, kuriose bus keliami kandidatų sąrašai; partijos atstovo toje savivaldybėje kontaktais; partijos registravimo dokumento kopijomis; užstato sumokėjimą patvirtinančiais dokumentais.

Pirmąją dieną tai padaryti suskubo aštuonios politinės partijos. Tai politinė partija „Profesinių sąjungų centras", kandidatų sąrašus kelsianti dviejose savivaldybėse, Liberalų sąjūdis (60 savivaldybių), Darbo partija (58), Socialdemokratų partija (60), partija „Jaunoji Lietuva" (2), Kovotojų už Lietuvą sąjunga (2), Tautininkų sąjunga (3) ir Rusų sąjunga (3).

Kai kurių politinių partijų dokumentus pateikė partijų arba jų rinkimų štabų vadovai, kitų – atstovai prie VRK.

Pareiškinių dokumentų teikimas – vienas svarbiausių rinkimų etapų. Gruodžio 6 d. prasidėjęs terminas baigsis gruodžio 26 d.

Taip pat nuo gruodžio 6 d. visuomeniniai rinkimų komitetai ir į merus išsikeliantys asmenys jau gali kreiptis į savivaldybių rinkimų komisijas ir joms pateikti pareiškinius dokumentus. Politinės partijos prie jų prisijungs kiek vėliau – kai tik VRK užregistruos partijų pareiškinius dokumentus.

Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai bus užregistruoti tik tuomet, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo.