Liko mažiau nei mėnuo Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijai

2014-01-24

Registruota 15 politinės kampanijos dalyvių: 4 - Respublikos Prezidento rinkimuose ir 11 - rinkimuose į Europos Parlamentą

Registruota 15 politinės kampanijos dalyvių: 4 - Respublikos Prezidento rinkimuose ir 11 - rinkimuose į Europos Parlamentą.

Išsikelti kandidatu į Respublikos Prezidentu gali tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravę asmenys. Dokumentus dėl politinės kampanijos dalyvių registravimo VRK priima iki 2014 m. vasario 20 d.

Likus mažiau nei mėnesiui iki savarankiškų dalyvių registracijos pabaigos yra registruoti 4 savarankiški politinės kampanijos dalyviai. Sąrašas skelbiamas VRK interneto svetainėje.

Prašymus registruotis savarankiškais rinkimų į Europos Parlamentą politinės kampanijos dalyviais VRK priima – iki 2014 m. kovo 1 d. Registruota 11 politinės kampanijos dalyvių, sąrašas skelbiamas VRK interneto svetainėje.

Tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais registruoti asmenys gali priimti aukas, įgyti turtinių prievolių dėl išlaidų politinei kampanijai. Prasidėjus politinei kampanijai visos išlaidos, skirtos politinei kampanijai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš politinės kampanijos sąskaitoje esančių lėšų.

Pasibaigus politinės kampanijos dalyvių registracijai, tik asmenys, užsiregistravę politinės kampanijos dalyviais, galės teikti pareiškinius dokumentus ir dalyvauti rinkimuose. Neužsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu asmuo negalės keltis kandidatu į prezidentus, politinė partija ar visuomeninis rinkėjų komitetas negalės kelti kandidatų sąrašo.

Primename, kad Respublikos Prezidento rinkimai vyks 2014 m. gegužės 11 d., rinkimai į Europos Parlamentą – 2014 m. gegužės 25 d.