Vasario 6-oji – Pasaulinė rinkimų diena

2014-02-05

Šiais metais Pasaulinė rinkimų diena minima vasario 6-ąją. Ji švenčiama kiekvienų metų vasario pirmąjį ketvirtadienį.

Vasario 6-oji – Pasaulinė rinkimų diena

   Pasaulinę rinkimų dieną minėti kiekvienoje šalyje  pirmą kartą buvo pasiūlyta  2005 m. Vengrijoje vykusioje Pasaulio rinkimų organizatorių konferencijoje, kurią surengė Vidurio ir Rytų Europos rinkimų organizatorių asociacija (ACEEEO).

   Pasaulinę rinkimų dieną organizuojami seminarai, pasitarimai, diskusijos.
Jų metu raginama nepamiršti pagrindinių rinkimų tikslų: stiprinti pasitikėjimą demokratiniais procesais,  informuoti visuomenę apie rinkimų sistemas ir įvairius balsavimo būdus,  pažymėti parlamentų, vyriausybių, politikų ir pasaulio lyderių vaidmenį stiprinant demokratiją ir skatinant rinkėjų aktyvumą,
siekti, kad jauniems ir pirmą kartą rinkimuose dalyvaujantiems rinkėjams demokratinės vertybės taptų svarbiomis.

   Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija sveikina visus su Pasauline rinkimų diena, kviečia rinkėjus aktyviai dalyvauti  2014 m. gegužės 11 d. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, o gegužės 25 d. rinkti naujus narius į Europos Parlamentą.

   Būsimiesiems kandidatams linkime sėkmės rinkimuose, sąžiningos ir garbingos rinkimų kampanijos, rinkėjams – išsirinkti puikius, išmintingus, nenuviliančius politikus, o referendume, jeigu jis bus rengiamas, gero ir sėkmingo pasirinkimo Lietuvai.