Sudaryti išankstiniai rinkėjų sąrašai

2014-04-16

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pagal Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis sudarė išankstinius elektroninius rinkėjų, turinčių teisę rinkti Respublikos Prezidentą ir Europos Parlamento narius, sąrašus.

Sudaryti išankstiniai rinkėjų sąrašai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pagal Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis sudarė išankstinius elektroninius rinkėjų, turinčių teisę rinkti Respublikos Prezidentą ir Europos Parlamento narius, sąrašus. Kiekvienas rinkėjas yra įrašytas į atitinkamos apylinkės rinkėjų sąrašą pagal jo gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis.

Ar esate įrašyti į rinkėjų sąrašą, galite sužinoti atvykę į apylinkės rinkimų komisiją (prieš tai jai paskambinę telefonu), Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje atsispausdinę rinkėjo kortelę, paskambinę rinkimų informacijos telefono numeriu 1855.

Jei pakeitėte deklaruotą gyvenamąją vietą ar esate jos nedeklaravęs, gyvenate nedeklaruotu adresu, kviečiame kreiptis į rinkimų apylinkės komisiją pagal savo gyvenamąją vietą ir užpildyti nustatytos formos rinkėjo prašymą įrašyti į apylinkės rinkėjų sąrašą (forma F5). 

Apylinkių rinkimų komisijų pirmininkų ar narių telefonų numeriai skelbiami Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje bei informacijos numeriu 1855.

Sužinoti į kurią rinkimų apylinkę Jums reikėtų kreiptis dėl įrašymo į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą galite paskambinę informacijos numeriu 1855 arba pasinaudoję paieška internete „Rinkimų apygardos, apylinkės paieška". VRK svetainėje jau galima atsispausdinti rinkėjo korteles.

Kviečiame rinkėjus, neįrašytus į rinkėjų sąrašus, studentus, gyvenančius ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, iki gegužės 2 d. 16 val. kreiptis į rinkimų apylinkės komisiją ir pateikti prašymą.

Apylinkės rinkimų komisija Jūsų prašymą registruos VRK informacinėje sistemoje, kurioje bus padaryti atitinkami rinkėjų sąrašo patikslinimai.

Likus 7 dienoms iki rinkimų, VRK išankstinius rinkėjų sąrašus patvirtina kaip galutinius.

Neatidėliokime pateikti savo prašymą apylinkės rinkimų komisijai!