Prezidento rinkimų žemėlapiuose – rezultatai, palyginimai, įžvalgos

2014-05-06

Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, UAB „Hnit-Baltic" kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) parengė rinkimų rezultatų interaktyvių žemėlapių sistemą.

Rinkimų žemėlapiai adresu http://vrk.maps.arcgis.com

Norinčius daugiau sužinoti apie rinkimų žemėlapius, kaip juos naudoti visuomenės informavimo priemonėse, tikslias nuorodas, kur rasti jau sukurtų žemėlapių galeriją, gegužės 7 d., 11 val. kviečiame į spaudos konferenciją, kuri vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdžių salėje (201) Gynėjų g. 8, Vilniuje.

Galerijoje pateikiamus žemėlapius galima suskirstyti į tris pagrindines grupes: istoriniai, rinkimų dienos ir analitiniai žemėlapiai. Istoriniai žemėlapiai atspindi anksčiau vykusių prezidento rinkimų rezultatus, rinkėjų aktyvumą bei jų palankumą vienam ar kitam kandidatui.

Technologija taip pat leidžia juos įsikelti į savo svetaines ir dalintis su visais besidominčiais, kurti ar konfigūruoti  žemėlapius, pritaikytus interneto naršyklėms ir mobiliems įrenginiams.

Rinkimų dienos žemėlapiuose bus pateikiami aktualūs iš rinkimų apygardų gaunami rezultatai ir jų pokyčiai. Informacija juose bus atnaujinama periodiškai, vos tik gavus rezultatus iš VRK.

„Skaitmeniniai žemėlapiai jau seniai nebėra vien tik vizualiai  ir suprantamai pateikiamos informacijos šaltinis, - sakė „Maps.lt" produkto vadovas Arvydas Dotas.  - Šių rinkimų metu jie bus naudojami kaip interaktyvus įrankis, kuriuo visi galės kurti  žemėlapius, sekti balsavimo rezultatų kitimą,  analizuoti juos įvairiais pjūviais".

Rinkimų metu ir iš karto po jų „Hnit-Baltic" darbuotojai pateiks svetainėje iš VRK gaunamus naujausius rinkimų rezultatus pagal rinkimų apygardas, konsultuos žurnalistus, kaip įsikelti rinkimų žemėlapius į įvairių leidinių svetaines ar asmeninius tinklaraščius. Dėl konsultacijų bus galima kreiptis el. paštu arcgisonline@hnit-baltic.lt.