"Linava" kviečia vairuotojus tapti aktyviais rinkėjais

2014-04-30

2014 m. gegužės 2 d. (penktadienį), 10 valandą 30 minučių Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžių salėje (Gynėjų g. 8, Vilnius) vyks susitikimas su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava" atstovais.

Vežėjai  nusprendė prisijungti prie VRK paskelbtos pilietinio aktyvumo akcijos „Aš balsuosiu!", kuria siekiama paraginti užsienyje dirbančius vairuotojus ir svetur gyvenančius tautiečius pareikšti savo valią artėjančiuose Lietuvos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose.

„Svetur nuolat dirba apie 25 tūkst. mūsų vairuotojų, o kelių transporto sektoriuje iš viso dirba apie 60 tūkst. specialistų. Kartu su šeimų nariais šis skaičius prilygsta vieno iš Lietuvos didmiesčių gyventojų skaičiui. Skatiname būti mūsų asociacijos narius pilietiškais, tad  nutarėme paremti Vyriausiosios rinkimų komisijos akciją „Aš balsuosiu!", - teigė asociacijos „Linava" prezidentas Algimantas Kondrusevičius.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, užsienyje dirbantys vairuotojai savo balsus už patinkančius kandidatus gali atiduoti nustatytu laiku Lietuvos atstovybėse užsienyje ir paštu.

Z.Vaigauskas teigė, kad be vairuotojų lygiai tokią pačią galimybę pareikšti savo valią turės apie pusę milijono šiuo metu užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių.

Siekiant išsamiau informuoti vežėjus ir vairuotojus apie balsavimą užsienyje VRK pagamino specialius informacinius lapelius, kuriuos asociacija „Linava"  įsipareigojo išplatinti informaciją savo narių gretose.

 

Rinkėjai laukiami ambasadose

Vairuotojams visokeriopą pagalbą teiks ir Užsienio reikalų ministerija. Rinkimų komisijos veiks mūsų šalies ambasadose, taip pat – konsuliniuose skyriuose. Iš artimiausių šalių daugiausia konsulinių skyrių – trys – veikia Rusijoje, po vieną – Kazachstane ir Lenkijoje. Būtent per šias šalis driekiasi daugelio užsienyje dirbančių krovinių vežėjų keliai. Per tūkstantį „Linavai" priklausančių transporto įmonių krovinius gabena į daugiau kaip keturiasdešimt Europos, Azijos, Afrikos valstybių. Populiariausi maršrutai, be jau minėtų, veda per Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Olandiją, Belgiją, Rusiją, Baltarusiją.

 

Registruosis elektroniniu būdu

Užsienio reikalų ministerija informuoja, kad Lietuvos Respublikos rinkėjai, gyvenantys užsienio valstybėse ar rinkimų dienomis jose būsiantys, jau gali registruotis balsavimui Respublikos Prezidento rinkimuose, vyksiančiuose gegužės 11 d., ir rinkimuose į Europos Parlamentą gegužės 25 d. Tai jie gali atlikti naujoje Vyriausiosios rinkimų komisijos Rinkėjų, balsuojančių užsienyje,  elektroninėje registracijos sistemoje.

Balsavimas bus organizuojamas visose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose. Balsuoti bus galima paštu arba asmeniškai atvykus į atstovybę.

Naujoji elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus. Rinkėjai, įvedę Lietuvos Respublikos asmens tapatybę bei pilietybę patvirtinančio dokumento duomenis ir prisijungę prie elektroninės registracijos sistemos, gali pateikti Rinkėjo registracijos prašymą.

Užpildytas ir patvirtintas prašymas automatiškai atsiras Lietuvos atstovybės, kurioje rinkėjas ketina balsuoti, sąrašuose. Registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti – paštu arba asmeniškai atvykus į atitinkamą Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą nustatytomis dienomis ir laiku. Balsuosiantiems paštu prašyme nurodytu gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresu bus išsiųsti rinkimų biuleteniai.

Lietuvos atstovybių sąrašą, adresus, interneto puslapių, elektroninio pašto adresus ir telefono numerius galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje (Lietuvos atstovybės). Išsami informacija apie Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir rinkimus į Europos Parlamentą yra skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos svetainėje www.vrk.lt

Jei vairuotojai rinkimų metu dirbs valstybėse, kuriose nėra Lietuvos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų, jie galės kreiptis į artimiausią mūsų valstybei priklausančią diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą  kitoje šalyje.

Z.Vaigauskas atkreipė dėmesį, kad besikreipiantieji į mūsų šalies diplomatines atstovybes rinkėjai būtinai su savimi turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę arba pasą.