Parašai kitoje eilutėje – neleistinos klaidos

2014-05-13

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo dviejų rinkėjų skundus dėl to, kad balsavimo dieną rinkėjų sąraše buvo suklastoti jų parašai. Pagal šiuos skundus buvo atliktas patikrinimas.

Vieną  gavo VRK, kitas atvejis buvo aprašytas portale 15 min.  Patikrinus nustatyta, kad rinkėjų sąraše vietoje vieno rinkėjo pasirašė kitas.

VRK gavo rinkimų apylinkės narių paaiškinimus, kad buvo padaryta klaida –  kito rinkėjo pasirašyta ne toje eilutėje, kurioje yra jo pavardė. Apylinkės rinkimų komisijos pirmininkas rinkėjos atsiprašė, jai buvo sudaryta galimybė balsuoti.

Vilniaus miesto Vingio apylinkėje rinkėjas nebalsavo visai, nes tuo metu buvo Kaune. Ties jo pavarde padėtą parašą pastebėjo mama.  

Kad išvengti parašų klastojimo apylinkių rinkimų komisijose vyksta dvigubas patikrinimas: rinkėjas užregistruojamas elektroniniame rinkėjų sąraše ir jis pasirašo popieriniame sąraše.

Beje, kad nebūtų klystama ir rinkėjas nepasirašytų prie kito rinkėjo pavardės, rinkėjų sąraše to paties rinkėjo pavardė spausdinama du kartus: vieną kartą eilutės pradžioje, kitą – pabaigoje. Komisijos nariai pažymi varnele tą vietą, kurioje rinkėjas turėtų pasirašyti, naudoja liniuotes.

Gegužės 25 dieną vyksiančiuose rinkimuose bus tie patys sąrašai kaip ir gegužės 11 dieną, tad atvykę balsuoti rinkėjai tikrai galės pamatyti ar kas nors nepasirašė už juos.

VRK  atsiprašo rinkėjų už apylinkių komisijų narių padarytas klaidas ir prašo pasirašant rinkėjų sąraše  būti labai atidiems.