Gruodžio 30 dienos VRK posėdis: Ketinimų kelti kandidatų sąrašus registravimas pasibaigė

2014-12-31

Pačių kandidatų registravimo estafetę perima savivaldybių rinkimų komitetai ir rinkėjai.

Gruodžio 30 dienos VRK posėdis: Ketinimų kelti kandidatų sąrašus registravimas pasibaigė

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigė registruoti partijas dalyvauti 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose. Gruodžio 30 d. posėdyje patvirtinta, kad Žemaičių partija sieks Klaipėdos miesto bei rajono savivaldybių tarybų narių mandatų, Lietuvos liaudies partija varžysis Jurbarko ir Švenčionių rajonų, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Kalvarijos ir Visagino savivaldybėse, politinė partija „Lietuvos sąrašas" – Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Pagėgių savivaldybėse.

Tad savivaldos rinkimuose galės dalyvauti 23 iš 24 partijų, įstatymo nustatyta tvarka užsiregistravusių savarankiškais politinės kampanijos dalyviais. Vienintelė Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija nepateikė pareiškinių dokumentų kelti kandidatų sąrašą bent vienoje savivaldybėje.

Tikėtina, kad partijos bei rinkimų komitetai savivaldybių rinkimų komisijoms iš viso pateiks maždaug pusę tūkstančio kandidatų sąrašų, kuriuose bus apie 14–15 tūkst. kandidatų. Taip pat laukiama, kad bus pateikti pareiškiniai dokumentai užregistruoti apie 500 kandidatų į merus.

Gruodžio 30 d. vykusiame šiemet paskutiniame VRK posėdyje kelios partijos buvo įregistruotos dalyvauti rinkimuose papildomai nuo vienos iki trijų savivaldybių. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga savo kandidatų sąrašus kels dar ir Kretingos bei Vilniaus rajonų ir Palangos savivaldybėse, Respublikonų partija – Kauno miesto savivaldybėje, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Ignalinos ir Varėnos rajonų savivaldybėse, Lietuvos žaliųjų partija – Trakų rajono savivaldybėje, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – Klaipėdos miesto savivaldybėje, Lietuvos centro sąjunga – Biržų rajono savivaldybėje.

Tad 23 partijos ketina teikti 444 kandidatų sąrašus. Įskaitant rinkimų komitetus, savivaldybių rinkimų komisijos gali sulaukti iki 502 kandidatų sąrašų. Prieš ketverius metus vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose sąrašų buvo daugiau - 586.

VRK pakeitė dviejų savivaldybių rinkimų komisijų sudėtį: Panevėžio rajone, jam pačiam prašant, atleistas teisingumo ministro pasiūlytas Juozas Talalas, o Vilniaus mieste paskirtas Simas Brusokas, kurį pasiūlė savivaldybės administracijos direktorius.

Atsižvelgdama į Biržų rajono savivaldybės rinkimų komisijos teikimą, VRK pakeitė trijų rinkimų apylinkių – Kvetkų, Užušilių ir Vabalninko – balsavimo patalpų vietas (ankstesnės patalpos buvo nešildomos arba į jas sunku patekti neįgaliesiems).

VRK posėdyje apsvarstyti ir kiti su artėjančiais savivaldos rinkimais susiję klausimai.