Naujienlaiškio prenumerata

Išsiregistruoti  

*atkreipiame dėmesį, jog laukelyje "laiškas" reikia įrašyti el. pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti VRK naujienlaiškio RSS prenumeratą. Norėdami atsisakyti prenumeratos laukelyje  "laiškas" įveskite savo el. pašto adresą ir spauskite "Išsiregistruoti".

Seimo narės Gretos Kildišienės pareiškimas bus nagrinėjamas artimiausiame posėdyje

2017-01-23

Š. m. sausio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo narė Greta Kildišienė pateikė pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl Seimo nario mandato atsisakymo. Seimo rinkimų įstatymas numato, kad Seimo nario įgaliojimus nutrūkusiais pripažįsta VRK ne vėliau kaip per 15 dienų po to, kai tam atsiranda įstatyme numatytas pagrindas. Pagal įstatymą šį pareiškimą Seimo narys pats asmeniškai turi pakartoti VRK posėdyje.

Seimo narės Gretos Kildišienės pareiškimas bus nagrinėjamas artimiausiame posėdyje

Šiam klausimui nagrinėti VRK rytoj,  š. m. sausio 24 d., 16.00 valandą, rengia posėdį, kuriame Seimo narė turės patvirtinti savo valią.

Kadangi Greta Kildišienė buvo išrinkta vienmandatėje Anykščių-Panevėžio (Nr.49) rinkimų apygardoje, Seimo narės įgaliojimus pripažinus nutrūkusiais, parlamente atsiras laisva Seimo nario vieta. Seimo rinkimų įstatymas numato, kad nauji Seimo rinkimai minėtoje rinkimų apygardoje turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Kadangi š. m. balandžio 23-ią dieną yra paskelbti merų rinkimai dviejose savivaldybėse: Šakiuose ir Jonavoje, minėtame posėdyje VRK svarstys galimybę paskelbti naujus rinkimus į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49 tą pačią dieną – 2017 m. balandžio 23 d.

Jei vyktų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49 tą pačią dieną kaip ir merų rinkimai Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse, būtų sutaupytos valstybės biudžeto lėšos.

Primename, kad VRK posėdžiai yra tiesiogiai transliuojami internete. Š. m. sausio 24 d. VRK posėdį tiesiogiai galima bus stebėti ČIA.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos informacija.

Biudžetinė įstaiga, Gynėjų g. 8, 01109 Vilnius
Telefonas: (8 5) 239 69 02
Faksas: (8 5) 239 69 60
El. paštas: rinkim@vrk.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188607150