Naujienlaiškio prenumerata

Išsiregistruoti  

*atkreipiame dėmesį, jog laukelyje "laiškas" reikia įrašyti el. pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti VRK naujienlaiškio RSS prenumeratą. Norėdami atsisakyti prenumeratos laukelyje  "laiškas" įveskite savo el. pašto adresą ir spauskite "Išsiregistruoti".

VRK aptartas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje bei svarbiausi darbai artėjantiems rinkimams

2017-04-21

Šiandien, balandžio 21 d., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai susitiko su Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos Informacijos ir technologijų skyriaus vyr. specialistu Valdu Šulinsku, Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinių operacijų skyriaus vedėju kpt. Martynu Damkumi bei UAB „iTree Lietuva" ir UAB „Baltnetos komunikacijos" atstovais.

VRK aptartas bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje bei svarbiausi darbai artėjantiems rinkimams

Šio susitikimo metu buvo siekiama aptarti pasirengimą 2017 m. balandžio 23 d. naujiems merų ir Seimo nario rinkimams ir užtikrinti VRK informacinės sistemos (VRK IS) saugumą bei aptarti galimų veiksmų planą, jei VRK IS rinkimų dieną susidurtų su kibernetinėmis atakomis. 

UAB „Baltnetos komunikacijos" ir UAB „iTree Lietuva" atstovai pristatė suformuotą CloudFlare incidentų (nuo 2017 m. kovo 13 iki 2017 balandžio 17 d.) ataskaitą, kurioje matyti, kad bandymai laužtis į VRK IS suaktyvėjo paskutiniu metu, prieš rinkimus. Pastebėta, kad šie bandymai buvo vykdomi iš užsienio IP adresų. Visi bandymai įsilaužti ar nuskenuoti informacinę sistemą buvo sėkmingai blokuoti. Detali informacija apie šiuos incidentus buvo perduota Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos atsakingiems specialistams ir kitiems atsakingiems pareigūnams.

Susitikimo metu UAB „Baltnetos komunikacijos" atstovai patikino, kad VRK IS infrastruktūra yra apsaugota ugniasienėmis, filtravimo ir kitomis naujausiomis tarptautinius reikalavimus atitinkančiomis saugumo užtikrinimo priemonėmis.

Atsižvelgus į susitikimo metu pateiktas rekomendacijas dėl grėsmių minimizavimo galimų kibernetinių atakų rinkimų dieną, bus laikinai išjungtos kai kurios portalo ,,Rinkėjo puslapis" paslaugos.

Susitikimo metu aptartas tarpinstitucinis bendradarbiavimas kibernetinio saugumo srityje bei svarbiausi darbai ateinančių rinkimų metu. 

Biudžetinė įstaiga, Gynėjų g. 8, 01109 Vilnius
Telefonas: (8 5) 239 69 02
Faksas: (8 5) 239 69 60
El. paštas: rinkim@vrk.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188607150