Naujienlaiškio prenumerata

Išsiregistruoti  
Vyriausiosios rinkimų komisijos spaudos konferencija 2016-06-29

Vyriausiosios rinkimų komisijos spaudos konferencija

Š. m. birželio 30 d. 10 val. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) spaudos konferencija „Memorandumo dėl bendradarbiavimo kovojant su balsų pirkimu pasirašymas".

VRK dėkoja Alanui Chošnau už pilietinę iniciatyvą 2016-06-28

VRK dėkoja Alanui Chošnau už pilietinę iniciatyvą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tęsia tautinį sąmoningumą ugdančią pilietinio aktyvumo akciją ir kartu su dainininku Alanu Chošnau kviečia lietuvius gyvenančius užsienyje aktyviau registruotis balsavimui rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Prie šios pilietinės akcijos Alanas Chošnau sutiko prisidėti savanoriškai ir neatlygintinai, video klipo kūrėjų idėjoms įgyvendinti aukodamas savo asmeninį laiką.

Vyriausioji rinkimų komisija kviečia moksleivius dalyvauti piešinių ir vaizdo klipų konkursuose, rinkimų tema 2016-06-22

Vyriausioji rinkimų komisija kviečia moksleivius dalyvauti piešinių ir vaizdo klipų konkursuose, rinkimų tema

2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimai. Ta proga, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Lietuvos moksleivius kviečia prisidėti prie pilietinės iniciatyvos ir sudalyvauti piešinių (1-5 klasių mokinius) bei vaizdo klipo (10-12 klasės mokinius ar II-IV klasių gimnazistus) konkursuose. Rengiamų konkursų tikslas - skatinti Lietuvos Respublikos rinkėjų aktyvesnį dalyvavimą rinkimuose, ugdyti Lietuvos jaunimo gebėjimus kurti ir meninėmis raiškos priemonėmis atskleisti suvokimą apie kiekvieno piliečio galimybes, įtaką visuomenėje, pilietinę poziciją rinkimų tema, skatinti domėjimąsi rinkimais ir platesnį jų pažinimą.

Aptartas Seimo rinkimų organizavimas socialinės rūpybos ir globos įstaigose 2016-06-21

Aptartas Seimo rinkimų organizavimas socialinės rūpybos ir globos įstaigose

Š.m. birželio 20 d. įvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko susitikimas, kurio metu aptartas Seimo rinkimų balsavimo organizavimas ir vykdymas socialinės rūpybos ir globos įstaigose.

Rinkimai ir asmens duomenų bei privatumo apsauga 2016-06-17

Rinkimai ir asmens duomenų bei privatumo apsauga

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI), artėjant 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, norėtų atkreipti tiek kandidatuojančiųjų, tiek visuomenės dėmesį, kokiu atveju rinkiminė agitacija yra teisėta asmens duomenų ir privatumo apsaugos aspektu.

Prasideda paskutinis mėnuo, kai dar galima registruotis politinės kampanijos dalyviais 2016-06-16

Prasideda paskutinis mėnuo, kai dar galima registruotis politinės kampanijos dalyviais

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad prašymų registruotis politinės kampanijos dalyviais priėmimas baigiamas š.m. liepos 16 d. Pasibaigus politinės kampanijos dalyvių registracijai, tik užsiregistravę politinės kampanijos dalyviai, galės teikti pareiškinius dokumentus ar keltis kandidatais į Seimą.

ESBO vertina pasiruošimą Seimo rinkimams ir spręs, ar siųsti rinkimų stebėjimo misiją 2016-06-15

ESBO vertina pasiruošimą Seimo rinkimams ir spręs, ar siųsti rinkimų stebėjimo misiją

Š.m. birželio 14 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) lankėsi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro atstovai Richard Lappin ir Alexey Gromov, kurie domėjosi VRK pasiruošimu Seimo rinkimams ir rinkimų stebėjimo misijos delegavimo poreikiu. Rinkimų stebėjimas yra vienas iš pagrindinių ESBO uždavinių. ESBO atstovai domėjosi vienmandačių apygardų ribų, rinkėjų ir politinės kampanijos dalyvių registracijos, partijų ir politinės kampanijos finansavimo, rinkimų administravimo įgyvendinimo Lietuvoje klausimais. Aptartos informacijos sklaidos ir aplinkos pritaikymo, aktyvesnio dalyvavimo politiniame gyvenime negalią turintiems žmonėms galimybės. Ekspertai domėjosi informacija apie lyčių atstovavimą, naujų informacinių technologijų rinkimuose panaudojimą, stebėtojų teises, pareigas ir akreditavimo tvarką.

Naujienų portalas „Alfa.lt 2016-06-13

Naujienų portalas „Alfa.lt", supažindindamas visuomenę su partijų veikla, politinėms partijoms skirs vienodą dėmesį

Š.m. birželio 9 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžio metu, buvo nagrinėjamas skundas dėl naujienų portale „Alfa.lt" paskelbtos publikacijos „Konservatoriai Katedros aikštėje išsiruošė į rinkimų kampaniją" pripažinimo arba nepripažinimo politine reklama. Skundo tyrimo metu, VRK paprašius informacijos apie š.m. gegužės 5 d. skelbtą publikaciją, UAB „ALFA MEDIA" raštu pranešė, kad skirdama vienodą dėmesį visoms politinėms partijoms politinės kampanijos metu, įsipareigoja kurti straipsnių ciklą apie politinių partijų rinkimų kampanijas ir partijų programines nuostatas. Visuomenei bus pateikta kaip įmanoma daugiau informacijos, jos neribojant ir neišskiriant vienos ar kelių partijų.

„Rinkėjo puslapio 2016-06-09

„Rinkėjo puslapio" portale partijų atstovai jau gali pildyti elektroninius dokumentus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad šiuo metu „Rinkėjo puslapio" portale, https://www.rinkejopuslapis.lt, partijų įgalioti asmenys jau gali pildyti šiuos el. dokumentus: Teikimas į apygardų rinkimų komisijas (dokumentas teikiamas VRK iki š.m. liepos 1 d.); Teikimas į apylinkių rinkimų komisijas (dokumentas teikiamas apygardos rinkimų komisijoms iki š.m. rugpjūčio 22 d.); Stebėtojų sąrašus.

Elektroninėje rinkėjų, balsuojančių užsienyje, registracijos sistemoje aktyviausiai registruojasi Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai 2016-06-03

Elektroninėje rinkėjų, balsuojančių užsienyje, registracijos sistemoje aktyviausiai registruojasi Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai

Įsibėgėjus elektroninei rinkėjų, balsuojančių užsienyje registracijai, š.m. birželio 3 d. duomenimis, elektroninėje rinkėjų, balsuojančių užsienyje, registracijos sistemoje, rinkėjo registracijos prašymus balsuoti Seimo rinkimuose yra pateikę 507 Lietuvos Respublikos piliečiai. Daugiausiai rinkėjų užsiregistravo ambasadoje Jungtinėje Karalystėje (123), ambasadoje Belgijos Karalystėje (93), ambasadoje Vokietijoje (39), generaliniame konsulate Los Andžele (29), generaliniame konsulate Čikagoje (29) ir ambasadoje Norvegijos Karalystė (23).

Biudžetinė įstaiga, Gynėjų g. 8, 01109 Vilnius
Telefonas: (8 5) 239 69 02
Faksas: (8 5) 239 69 60
El. paštas: rinkim@vrk.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188607150