Naujienlaiškio prenumerata

Išsiregistruoti  

*atkreipiame dėmesį, jog laukelyje "laiškas" reikia įrašyti el. pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti VRK naujienlaiškio RSS prenumeratą. Norėdami atsisakyti prenumeratos laukelyje  "laiškas" įveskite savo el. pašto adresą ir spauskite "Išsiregistruoti".

Skelbiami kandidatai, dalyvausiantys šių metų balandžio 23 d. rinkimuose 2017-03-24

Skelbiami kandidatai, dalyvausiantys šių metų balandžio 23 d. rinkimuose

Vyriausioji rinkimų komisija baigė registruoti kandidatus į Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių tarybų narius – merus ir Seimo narius vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49. Lietuvos Respublikos teisės aktai numato, kad likus ne mažiau kaip 30 dienų iki rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija savo interneto svetainėje paskelbia rinkimuose dalyvaujančių kandidatų. Šiems kandidatams turi būti išduodami kandidatų pažymėjimai.

Nauji Marijampolės savivaldybės mero rinkimai – rugsėjo 10 dieną 2017-03-23

Nauji Marijampolės savivaldybės mero rinkimai – rugsėjo 10 dieną

Šiandien, kovo 23 d., į posėdį susirinkusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė paskelbti naujus Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimus ir juos surengti šių metų rugsėjo 10 dieną. Laisva mero vieta atsirado prieš savaitę po sunkios ligos mirus Marijampolės merui Vidmantui Braziui, kuris meru buvo renkamas nuo 2000 m. (išskyrus 2007-2008 m., kai ėjo mero pavaduotojo pareigas).

Seime pristatyta ESBO 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaita 2017-03-23

Seime pristatyta ESBO 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaita

Vakar, kovo 22 d., Seime, rinkimų vertinimo misijos atstovai Richardas Lapinas (Richard Lappin), Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Rinkimų departamento vadovo pavaduotojas ir Aleksėjus Gromovas (Alexey Gromov), ESBO rinkimų patarėjas pristatė ESBO Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaitą.

ESBO pristatys 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaitą 2017-03-17

ESBO pristatys 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaitą

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras (angl. OSCE/ODIHR) š. m. sausio 31 d. paskelbė 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaitą.

Dešimt savivaldybių tarybų narių netenka mandatų 2017-03-16

Dešimt savivaldybių tarybų narių netenka mandatų

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija 2017 m. kovo 21–23 dienomis planuoja rinktis į posėdį, kuriame bus svarstomas sprendimo projektas dėl savivaldybių tarybų narių įgaliojimų nutrūkimo prieš terminą ir šių savivaldybių tarybų narių mandatų naujiems savivaldybių tarybų nariams pripažinimo.

Kovo 15 d. – paskutinė diena politinėms partijoms teikti metų finansines ataskaitas 2017-03-14

Kovo 15 d. – paskutinė diena politinėms partijoms teikti metų finansines ataskaitas

Pagal Politinių partijų įstatymą, politinės partijos kasmet ne vėliau kaip iki kovo 15 dienos VRK privalo pateikti patvirtintą praėjusių kalendorinių metų finansinių ataskaitų rinkinį (balansą, veiklos rezultatų ataskaitą, aiškinamąjį raštą ir valstybės biudžeto asignavimų panaudojimo ataskaitą). Su Politinių partijų finansinių ataskaitų rinkiniu teikiamas ir Politinės partijos nario mokesčio registracijos žurnalas.

Nepateikus paaiškinimų, dėl laiku nepateiktos Politinės kampanijos finansavimo ataskaitos bei pajamas ir išlaidas pagrindžiančių dokumentų, 10 savarankiškos politinės kampanijos dalyvių neteks užstato 2017-03-10

Nepateikus paaiškinimų, dėl laiku nepateiktos Politinės kampanijos finansavimo ataskaitos bei pajamas ir išlaidas pagrindžiančių dokumentų, 10 savarankiškos politinės kampanijos dalyvių neteks užstato

Š. m. kovo 9 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžio metu buvo spręstas klausimas dėl rinkimų užstato grąžinimo atidėjimo 10-čiai savarankiškos politinės kampanijos dalyvių. Pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės (toliau – PKFFK) įstatymo 17 straipsnį, politinės kampanijos iždininkas VRK pateikia politinės kampanijos finansavimo ataskaitą.

Pristatytas psichologinis tyrimas ,,2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Psichologinis tyrimas: piliečių požiūris į politines partijas ir sprendimo balsuoti veiksniai 2017-03-10

Pristatytas psichologinis tyrimas ,,2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Psichologinis tyrimas: piliečių požiūris į politines partijas ir sprendimo balsuoti veiksniai"

Vakar, š. m. kovo 9 d., Seimo Europos informacijos biure buvo pristatytas Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkų, bendradarbiavusių su Vyriausiąja rinkimų komisija tyrimas ,,2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Psichologinis tyrimas: piliečių požiūris į politines partijas ir sprendimo balsuoti veiksniai". Tyrimą atliko Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Bendrosios psichologijos katedros prof. dr. Gintautas Valickas ir doktorantas Tomas Maceina, kuris ir pristatė tyrimo rezultatus.

2016 m. Seimo rinkimų dalyviams VRK grąžins 70 procentų rinkimų užstatų 2017-03-09

2016 m. Seimo rinkimų dalyviams VRK grąžins 70 procentų rinkimų užstatų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį (š. m. kovo 9 d.) priims sprendimą dėl rinkimų užstatų, kurie buvo sumokėti 2016 m. Seimo rinkimų dalyvių, partijų ar kandidatų, grąžinimo. Rinkimų užstatas reikalingas tam, kad kandidatas pagrįstų savo ketinimų dalyvauti rinkimuose rimtumą ir svarumą.

Aptartas Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos įgyvendinimas 2017-03-07

Aptartas Rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos įgyvendinimas

Vakar, kovo 6 d., Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) aptartas Lietuvos Respublikos rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos įgyvendinimas 2016 m. Susitikime dalyvavo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius, Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Ekstremalių situacijų ir patrulių skyriaus vyriausiasis tyrėjas Vaidas Giršvildas ir VRK atstovai.

Biudžetinė įstaiga, Gynėjų g. 8, 01109 Vilnius
Telefonas: (8 5) 239 69 02
Faksas: (8 5) 239 69 60
El. paštas: rinkim@vrk.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre, kodas 188607150