Naujienlaiškio prenumerata

Unregister  

*atkreipiame dėmesį, jog laukelyje "laiškas" reikia įrašyti el. pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti VRK naujienlaiškio RSS prenumeratą. Norėdami atsisakyti prenumeratos laukelyje  "laiškas" įveskite savo el. pašto adresą ir spauskite "Išsiregistruoti".

VRK patvirtino galutinius rinkėjų sąrašus balandžio 23 d. vyksiančiuose rinkimuose

Šiandien, balandžio 18 d., įvyko VRK posėdis, kurio metu buvo patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai 2017 m. balandžio 23 d. naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje ir naujuose savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse.

VRK patvirtino galutinius rinkėjų sąrašus balandžio 23 d. vyksiančiuose rinkimuose

Iš 2,5 mln. balsavimo teisę turinčių Lietuvos rinkėjų, merų ir Seimo nario rinkimuose galės dalyvauti apie 95 157 (3,8 proc.) rinkėjų.

Vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje, kur vyks atstovo į Seimą rinkimai, VRK patvirtintais galutiniais duomenimis įrašyti 31 990 rinkėjų, kurie šiuo metu čia yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse savo atstovus rinkti galės 63 167 į sąrašus įtraukti rinkėjai: Jonavos rajone – 36 706, Šakių – 26 461 rinkėjai.

Asmenų, kurių gyvenamosios vietos tikslus adresas nežinomas ir jie nėra įrašyti į jokios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus skaičius viršija 3 tūkst. Visi šie rinkėjai gali balsuoti bet kurioje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje. Balsuoti kitoje savivaldybėje jie negali.

Lietuvos gyventojams jau baigtos įteikti rinkėjo kortelės. Jos įteiktos 88,3 proc. rinkėjų. 11,8 proc. rinkėjų kortelės neįteiktos. Pagrindinės priežastys – gyventojai neįsileido kortelių nešiotojų ar nebegyvena deklaruotu adresu.

VRK primena: jeigu rinkėjas yra įrašytas į rinkėjų sąrašą, jis gali atvykti balsuoti į savo apygardos rinkimų apylinkę ir neturėdamas rinkėjo kortelės. Rinkėjo kortelė būtina tik tuo atveju, jei rinkėjas balsuoja iš anksto (ne rinkimų dieną) ne rinkimų apylinkėje.

Rinkimų dieną užtenka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Rinkimai jau šį sekmadienį, balandžio 23 d.

 

Š. m. balandžio 18 d. VRK posėdžio vaizdo įrašą galima rasti ČIA.

Budget institution, code 188607150
Data are collected and kept in the Register of Legal Persons
Gynėjų g. 8, LT - 01109 Vilnius, Lithuania
Ph. no.  +370 (5) 239 69 02
Fax. no. +370 (5) 239 69 60
Email: rinkim@vrk.lt