Naujienlaiškio prenumerata

Unregister  

*atkreipiame dėmesį, jog laukelyje "laiškas" reikia įrašyti el. pašto adresą, kuriuo pageidaujate gauti VRK naujienlaiškio RSS prenumeratą. Norėdami atsisakyti prenumeratos laukelyje  "laiškas" įveskite savo el. pašto adresą ir spauskite "Išsiregistruoti".

Pakartotinis balsavimas: pažeidimų neužfiksuota, rinkėjų aktyvumas 5 proc. mažesnis nei balandžio 23-ąją, rinkimų dieną

Šiandien, gegužės 7 d., 20 val. baigėsi pakartotinis balsavimas Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių merų rinkimuose, Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos Seimo nario rinkimuose.

Pakartotinis balsavimas: pažeidimų neužfiksuota, rinkėjų aktyvumas 5 proc. mažesnis nei balandžio 23-ąją, rinkimų dieną

Balsavimas vyko 106 rinkimų apylinkėse. Pakartotinio balsavimo metu rinkėjai turėjo galimybę rinkti vieną iš dviejų kandidatų, kurie gavo daugiausia balsų pirmajame rinkimų ture (balandžio 23 d.).

20 val. duomenimis, pakartotinio balsavimo metu balsuoti atvyko ir VRK informacinėje sistemoje buvo pažymėti kaip balsavę: Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje 24,3 proc. rinkėjų (balandžio 23 d. balsavime – 29,5 proc.), Jonavos rajono savivaldybėje – 19,7 proc. (balandžio 23 d. balsavime – 26,7 proc.), Šakių rajono savivaldybėje – 37 proc. (balandžio 23 d. balsavime – 39,45 proc.).

Pakartotinio balsavimo metu aktyviausi buvo Jonavos rajono savivaldybės Lakštingalų (29,8 proc.) ir Bibliotekos (27,4 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai; Šakių rajono savivaldybėje – Gelgaudiškio (50,1 proc.), Paluobių (48,9 proc.) rinkimų apylinkėse; Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje – Šovenių (46 proc.) ir Vaitkūnų (38,4 proc.) rinkimų apylinkės.

Palyginus š. m. gegužės 7 d., pakartotinio balsavimo, duomenis su š. m. balandžio 23 d. balsavimo duomenimis, matyti, kad pakartotinio balsavimo metu Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių merų bei Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje rinkėjai buvo pasyvesni. Pirmojo turo metu rinkėjų aktyvumas buvo 31.2 proc., o antrajame ture tik 26,1 proc.

2017 m. balandžio 23 d. savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse ir rinkimų į Seimą vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje Nr. 49 išankstinių rezultatų duomenis galima rasti ČIA.

Primename, kad per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus, tvirtina VRK ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų (t. y. iki š. m. gegužės 14 d.) ir rinkimų rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

 

Budget institution, code 188607150
Data are collected and kept in the Register of Legal Persons
Gynėjų g. 8, LT - 01109 Vilnius, Lithuania
Ph. no.  +370 (5) 239 69 02
Fax. no. +370 (5) 239 69 60
Email: rinkim@vrk.lt