Dažniausiai užduodami klausimai

Politinė reklama (5)

Kaip žymima politinė reklama internete?

Politinės reklamos žymėjimą reglamentuoja Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 15 straipsnis ir VRK 2010 m. rugsėjo 7 d. sprendimu Nr. Sp-58 patvirtintas Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašas. Reklama internete žymima priklausomai nuo jos formos: baneriai, straipsniai, kita panašaus pobūdžio reklama žymima, kaip reklama spaudoje, „klipai", reportažai – kaip televizijoje.

Jeigu po rinkimų spausdinsime padėką rinkėjams, ar taikyti politinės reklamos įkainius, ar tai reklama?

VRK nuomone, padėkos po balsavimo dienos politine reklama nelaikomos, išskyrus atvejus, kai jos spausdinamos kitos politinės kampanijos laikotarpiu iki balsavimo rinkimuose ar referendumo dienos. Taigi, jei nevyksta jokia kita kampanija, politinės reklamos įkainių taikyti neprivaloma.

Ar galiu pakabinti politinės reklamos plakatą ant savo namo sienos?

Išorinės politinės reklamos įrengimas ir skleidimas yra reglamentuotas Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų, Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų, Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų ir Lietuvos respublikos rinkimų į Europos Parlamentą įstatymuose. Įstatymai numato, kad draudžiama įrengti išorinę politinę reklamą ant statinių neturint jų savininko leidimo. Taigi, įrengti politinę reklamą galima ir ant gyvenamųjų namų, jeigu yra gautas pastato savininko leidimas.

Ar sveikinimai švenčių proga yra politinė reklama?

Kiekvienu atveju sprendžiama individualiai. Priklausomai nuo to, kaip kandidatas save pristato, kaip pasirašo po sveikinimu, nuo to, ar sveikinime yra kandidato nuotrauka, bei atsižvelgiant į tai, ar kandidatas ir anksčiau, ne politinės kampanijos laikotarpiu, tokia ar panašiomis progomis taip pat sveikindavo žmones, sveikinimas gali būti laikomas arba nelaikomas politine reklama.

Kada reikia žymėti politinę reklamą?

Visa skleidžiama politinė reklama privalo būti žymima per visą politinės kampanijos laikotarpį, tai yra nuo rinkimų datos paskelbimo (ne mažiau kaip 6 mėnesiai iki rinkimų).

***

Kaip pateikti klausimą ar pasiūlymą?

Norėdami pateikti klausimą ar pasiūlymą, susijusį su Vyriausiosios rinkimų komisijos veikla, siųskite jį el. paštu rinkimai@vrk.lt arba užpildykite užklausos formą.

Klausimą pateikti taip pat galite paskambinę tel. (8 5) 239 6902.