Dažniausiai užduodami klausimai

Kiti klausimai (2)

Trumpam grįžau iš užsienio, bet esu įsirašęs į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašą, ar galėčiau rinkimų dieną balsuoti Lietuvoje?

Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyvenantys kitose valstybėse, bet atvykę į Lietuvą, gali balsuoti toje apylinkėje, kur yra apsistoję. Šie rinkėjai turi kreiptis į apylinkės rinkimų komisiją ir užpildyti F5 formą – prašymą įrašyti į apylinkės rinkėjų sąrašą.

Jeigu rinkėjas kreipiasi į tos gyvenamosios vietos, kurioje jis yra apsistojęs, savivaldybės, apylinkės rinkimų komisiją po galutinių sąrašų patvirtinimo, jis privalo parašyti pareiškimą, kuriame nurodo, kad nėra balsavęs nei Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje (konsulinėje įstaigoje), nei kitoje rinkimų apylinkėje.

Rinkėjas, norintis balsuoti rinkimų dieną, kreipiasi į rinkimų apylinkę, kurios teritorijoje jis yra apsistojęs. Apylinkės rinkimų komisija praneša Vyriausiajai rinkimų komisijai, o ši patikrina, ar nurodytas pilietis nebalsavo Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje (konsulinėje įstaigoje), ir praneša apylinkės rinkimų komisijai. Apylinkės rinkimų komisija įrašo rinkėją į papildomą sąrašą ir išrašo rinkėjo kortelę. Rinkėjas, nenorintis laukti Vyriausiosios rinkimų komisijos atsakymo dėl patikrinimo rezultatų, balsuoja naudodamasis voku, t.y. rinkimų biuleteniai įdedami į vidinį voką, o vidinis vokas ir rinkėjo kortelė įdedami į išorinį voką.

Pamečiau arba negavau rinkėjo kortelės, ką daryti?

Rinkėjo kortelę galima atsispausdinti Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklapyje www.vrk.lt. Jei neturite rinkėjo kortelės, rinkimų dieną į apylinkę galime eiti balsuoti ir be jos.

Rinkėjo kortelė būtina balsuojant iš anksto savivaldybėje ir jei neturite galimybės ją atsispausdinti, būtina kreiptis į rinkimų apylinkę arba rinkimų savivaldybę, kur bus išrašytas rinkėjo kortelės dublikatas.

***

Kaip pateikti klausimą ar pasiūlymą?

Norėdami pateikti klausimą ar pasiūlymą, susijusį su Vyriausiosios rinkimų komisijos veikla, siųskite jį el. paštu rinkimai@vrk.lt arba užpildykite užklausos formą.

Klausimą pateikti taip pat galite paskambinę tel. (8 5) 239 6902.